Росія перемістила особовий склад і техніку з військової бази у місті Валуйки Бєлгородської області – про це свідчать супутникові знімки Planet Labs.

Військові експерти, з якими поспілкувалися журналісти, припускають, що російських військовослужбовців і техніку перекинули до окупованої території Луганської області, а сама передислокація пов’язана, зокрема, із серією вибухів у Валуйках у Росії.

1 жовтня Planet Labs зафіксував, що військова техніка, включно із гелікоптерами, а також намети, в яких розміщується особовий склад, зникли з території військової бази у Валуйках Бєлгородської області, яка межує з Харківською, Сумською та Луганською областями України, повідомляє РадіоСвобода.

Якщо порівнювати з супутниковими знімками за 6 вересня, на цій військовій базі ще можна було побачити численні намети, гелікоптери і наземну військову техніку.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан, з яким поспілкувалися журналісти, повідомив, що, за його інформацією, частину особового складу і техніки з бази у Валуйках Росія перекинула до окупованого міста Сватове Луганської області. Він пов’язує це із серією вибухів, які сталися у Валуйках 16 і 28 вересня.

«Це сталося після вибухів у районі Валуйок. Були втрати у росіян, і було, вочевидь, ухвалено рішення піти у бік. Частина військових та техніки, за моїми даними, «пішла» глибше в Росію, а більша частина – у бік міста Сватове, в Луганську область», – каже Роман Світан.

Він додав: «Раніше з Валуйок вони заходили на Куп’янськ Харківської області: там є пряма автомобільна дорога, залізниця і річка. По дорогах військові РФ заходили на Куп’янськ, а вже звідти частина йшла на Ізюм, частина йшла на Лиман (Донецька область – ред.), частина на Рубіжне у бік Сєвєродонецька (Луганська область – ред.), а сама база залишалась у Валуйках як центр розподілу. Тепер це втратило сенс», – зауважив експерт.

Інший військовий аналітик Михайло Жирохов, з яким поговорили журналісти, також підтвердив ймовірність перекидання військових РФ з бази у Валуйках до Луганської області. За його інформацією, зокрема, до міста Сватове протягом тижня підтягуються колони російської військової техніки.

«Зараз росіяни відбудовують лінію оборони по дорозі Сватове-Кремінна на Оскільському напрямку. Їм зараз потрібні сили, і, може бути так, що з Валуйок, бо саме це місто протягом повномасштабної війни було останнім пунктом перед направленням на фронт у цьому регіоні. Здебільшого через Валуйки військових перекидали на Харківську область, але тепер вони можуть бути використані в Луганській», – розказав Михайло Жирохов.

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *