Туреччина планує організувати переговори росії та Заходу щодо України. Про це повідомляє видання Milliyet.

«Туреччина планує посадити за один стіл із росією США, Францію, Німеччину та Британію. План ще не був доведений до відома всіх західних столиць, але він був переданий США приватними каналами», — пише видання.

“Перші коментарі до плану з боку впливових фігур у Вашингтоні є дуже позитивними. Питання лише в тому, чи вдасться знайти російського співрозмовника для такого діалогу. Анкара також поважає волю України і завжди використовувала відкриті канали, щоб пояснити, що потрібно прийти до миру без застосування тактичного ядерної зброї”, – йдеться у публікації. Але чи не виглядає дуже дивним той факт, що перемовити про Україну будуть без України?

Вже й раніше було відомо, що Туреччина підтримує мирні переговори між Україною та Росією та публічно намагається схилити до них обидві держави. Президент Реджеп Ердоган тут грає у свою гру.

Туреччина підтримує мирні переговори між Україною та Росією та публічно намагається схилити до них обидві держави. Президент Реджеп Ердоган тут грає у свою гру.

Про це одному з українських телеканалів розповів політолог Валерій Димов. За його словами, Реджеп Ердоган насамперед дбає про власне благо та інтереси Туреччини. Тому й не дивно, що він обрав позицію, яка йому найбільш вигідна.

Як наголошує Димов, мета Росії у цій війні – знищення України, а благо України – смерть Росії. Тут не надто багато простору для компромісу. Україна не має з ким домовлятися.

Не може бути якогось блага в тому, що ми будемо домовлятися з Росією, яка не хоче нас бачити як самостійну країну. Ще й згадаємо, що роблять окупанти на тимчасово окупованих територіях. Це ж не Путін особисто робить… А Ердоган грає у свою гру,– зазначив Димов.

Як зазначив політолог, Ердоган має свої інтереси. Поки Путін серйозно “загруз” у війні проти України, він виштовхав Росію з Сирії та фактично завдав поразки “вагнерівцям” у Лівії.

Крім того, прем’єр-міністр Вірменії Ніколи Пашинян та президент Азербайджану Ільхам Алієв зустрічалися без Росії, але за посередництва, зокрема Ердогана. Він потроху виштовхує Росії з її зон впливу.

Нагадаємо, Реджеп Ердоган 7 жовтня провів телефонну розмову із російським диктатором Владіміром Путіним. Під час розмови турецький лідер наголосив, що готовий зробити свій внесок, як зазначили у його канцелярії, “у мирне вирішення українського питання на благо всіх”.

Минулого разу вони розмовляли наприкінці вересня. Тоді Ердоган та Путін говорили про повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Турецький лідер відзначив успішний обмін полонених у розмові.

Президент Туреччини закликав продовжити угоду, яка “відповідає спільним інтересам”. Також він говорить про необхідність кроків “для зниження напруженості”.

Ердоган чекає від Росії на “кроки для сприяння цьому процесу, особливо у питанні “приєднання” деяких регіонів України. Мовиться про анексію після злочинних псевдореферендумів на окупованих територіях.

Крім того, турецький лідер повторив тоді, що готовий сприяти проведенню переговорів між Україною та Росією. Політик вважає, що їм потрібно дати “ще один шанс”.

Ердоган відзначив успішний обмін полонених, а також функціонування “зернової угоди”, яку Туреччина розробила за сприяння ООН.

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *