Росія і Білорусь домовилися про розгортання “спільного регіонального угруповання військ”. І власне це є одним з небагатьох загрозливих сигналів, які свідчать про підготовку до наступу на північ України.

Однак Збройні сили України до цього готові.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт Павло Лакійчук.

“Поки наступу з півночі немає, зарано говорити, що Путін дотиснув Лукашенка. Але є зовсім недобрі сигнали. Позавчорашня заява, що Україна начебто готує удар по Білорусі, – це відверта провокація конфлікту. Є вчорашня заява їхнього головного прикордонника, що те, що Україна на кордоні мінує дороги і підриває мости, – це теж начебто недружні дії з нашого боку.

Росіяни перекидають резервістів у Білорусі, і їхнє угруповання може збільшитися до 100 тисяч. Сили противника накопичуються. Це очевидно. Але ми готуємося до можливого нападу з півночі. Цього разу Збройні сили врахували досвід весни. І якщо такий наступ відбудеться, то у ворога не вийде так легко”, – говорить Лакійчук.

Зазначається, що постійне підігрівання цієї теми – це, з іншого боку, інформаційний тиск на наше суспільство, наголошує експерт.

“Вони таким чином змушують утримувати велике угруповання військ на північному кордоні. І навіть без того, щоб напасти, вони підривають у нас сили. Але спецслужби повідомляють, що з Білорусі продовжують переправляти в Росію боєприпаси. Це не є ознакою підготування до війни. Бо перед вторгненням навпаки треба накопичувати боєкомплект”, – каже Лакійчук.

Самостійно білоруси великої військової потуги не мають, додає експерт.

“Але розмови лунають про спільне угруповання. І росіяни теж у планах мають брати участь у військовій операцій. Також треба рахувати російську авіацію та безпілотники, які вже розміщені на території Білорусі. Загальний потенціал може бути високий. Наше командування оцінює реальний стан сил противника і готується до можливих серйозних вторгнень. Але північний напрямок у нас готовий”, – пояснює Лакійчук.

Зазначимо, білоруський диктатор Олександр Лукашенко на нараді з питань безпеки заявив, що він разом з колегою з РФ Володимиром Путіним домовився про розгортання спільного регіонального угруповання військ. Таке рішення нібито було ухвалено за підсумками зустрічі агресорів сам на сам після неформального саміту СНД у Петербурзі. Мовляв, для Республіки Білорусь існує загроза з України, тому формування спільного російсько-білоруського угруповання вже почалося.

Для українців все це не є новиною. Білорусь від самого початку брала участь в російської агресії проти України. Тому сьогоднішня заява Лукашенка — це лише де-юре визнання того, що вже давно існувало де-факто – про це пише військовий експерт та оглядач олександр Мусієнко.

Так, спільне угруповання військ збройних сил РФ та Білорусі існує не кілька днів, як про це говорить Лукашенко, а вже півроку. Російські війська давно присутні на території Білорусі. Разом з білоруськими військами росіяни забезпечують спільну охорону важливих військових об’єктів. Крім того, представники ФСБ РФ постійно перебували на російсько-білоруському кордоні. Тобто ступінь взаємодії між ними завжди була на високому рівні.

Тож і рішення про розгортання військ також вже були відомі – зазначає експерт. Україна систематично спостерігала за провокативними маневрами білоруських військ поблизу українського кордону. Ба більше, за інформацією української розвідки, Росія готувалась перекинути на територію Білорусі до 20 тисяч мобілізованих.

Вочевидь, вважає Мусієнко, після сьогоднішньої заяви Лукашенка, розрахунок полягає в тому, щоб відтягнути наші сили від просування контрнаступу на півдні та на сході України. Тобто, метою є розтягнути українських сил. Однак варто пам’ятати, що Нацгвардія та прикордонна служба присутні на лінії державного кордону постійно й наразі забезпечують його належну охорону.

Тому переживати, насамперед, зараз варто білорусам. Саме в їхніх інтересах зрозуміти очевидні речі про те, що Лукашенко з Путіним ведуть Білорусь до повного краху.

Наразі з різних джерел відомо, що в білоруській армії є незгодні з рішенням Лукашенка. Про це свідчать і оприлюдненні в соцмережах фотографії відкритих листів білоруських офіцерів про те, що вони не погоджуються воювати проти України. Білоруські військові та офіцери й мають розцінювати такі накази диктатора як незаконні. Та, безумовно, мають бойкотувати накази Лукашенка – підсумував експерт.

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *