Найближчим часом загроза ракетних ударів по Україні буде зберігатися. Стратегію бомбардувань обрав новий командувач російськими окупаційними військами-генерал Сергій Суровікін.

Такий прогноз зробив військовий експерт Олег Жданов в ефірі національного телемарафону.

“Найбільш імовірна — це ракетна активність, яку проявляє Російська Федерація. Я думаю, що повтор того, що було вчора, навряд чи вони зможуть найближчим часом зробити. Для цього треба завезти знову ракети на аеродроми, підготувати їх для пуску. Наприклад, ракета К-22 — вона рідинна, і вона повинна заправлятися ракетним паливом, яке є високотоксичним. Тобто це спеціальна операція, яка проводиться навченими людьми. Але в іншому — є ще “Калібри”, є Х-101, є Х-55, є ракети, які можуть бути застосовані по Україні”, — заявив Жданов.

Потім журналісти запитали експерта про тактику Суровікіна. Чи буде генерал далі влаштовувати масовані бомбардування, які називають “його почерком”, або ж придумає щось інше.

“Я думаю, що це буде єдина тактика. Точніше не тактика, це вже стратегія в плані ведення всієї військової кампанії. Він буде робити упор на ракетні війська, але без авіації. Тому що авіація навряд чи залетить в наш повітряний простір. Система ППО у нас по авіації налагоджена і працює дуже добре. У нас з протиракетною обороною є проблеми”, — продовжив Жданов.

Далі експерт пояснив, що Суровікін звик так заробляти перемоги. Генерал застосовував килимові бомбардування і в Грузії, і в Сирії. А тепер він хоче аналогічним способом змусити капітулювати Україну.

Однак Жданов вважає, що така стратегія нічого не дасть, адже все вирішуватиметься на полі бою. Зараз ЗСУ продовжують просуватися вперед, хоч темпи контрнаступу трохи знизилися.

Міністр оборони України Олексій Резніков проаналізував масований ракетний удар з боку Росії 10 жовтня і висловив впевненість, що атака була контрпродуктивною і матиме для Росії руйнівні наслідки.

Про це Резніков написав у своєму блозі на “НВ”.

“Для масованого обстрілу російськими військами цивільних об’єктів у мирних українських містах є перевірене історією визначення: це гірше ніж злочин – це помилка. Це помилка, до якої Кремль змусили успіхи наших воїнів. Усі, хто віддавав злочинні накази вдарити ракетами і дронами, неодмінно будуть покарані. Хочу звернути увагу на такий аспект”, – заявив міністр оборони.

За словами Резнікова, російські окупанти і раніше завдавали ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури, житлових будинках, школах і лікарнях в Україні. Проте масована атака, яка сталася в понеділок, 10 жовтня, красномовно свідчить про розгубленість і знервованість Росії.

“По-перше, Москва не досягла жодної військової мети. Жодної. Навпаки – наші захисники і захисниці отримали додаткову мотивацію швидше вигнати ворога, який обстрілює міста в тилу, де живуть їхні близькі”, – наголосив Резніков.

Очільник Міноборони також зауважив, що тепер не знадобляться жодні додаткові аргументи, щоб доводити, що Росія – це держава-терорист. Він додав, що всі, хто після масованого удару по Україні спробує співпрацювати з РФ, заперечувати терористичну сутність московського режиму, матимуть “очевидні проблеми з поясненнями”.

Крім того, якщо протягом останніх місяців українській стороні доводилося шукати способи не допустити “втоми” партнерів від війни в Україні, то “тепер росіяни все зробили за нас”. На думку міністра оборони, вони продемонстрували, що свідомо влаштовують гуманітарну кризу, яка вплине не тільки на Україну, а й на всю Європу.

“Знищення інфраструктури життєзабезпечення може спровокувати нові хвилі біженців. Сотні тисяч людей, які повернулися з Європи, можуть бути змушені знову шукати там порятунку. До них приєднаються мільйони. Адже руйнування енергосистеми – це не тільки про опалення. Це про їжу і воду, каналізацію, про хвороби і усі супутні наслідки”, – пояснив Резніков.

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *