Коли Росія зменшила ракетні обстріли України з порядку денного зникло питання про закриття неба.

Військовий експерт Олег Жданов наголосив, що Україна повинна повернутися до питання про закриття неба над нашою державою, адже Росія за останні два дні значно посилила ракетні обстріли.

Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.ua.

На думку Жданова, якби країни Заходу надали Україні половину своїх систем ППО – цього було б достатньо для протидії російській агресії.

“Якби вони дійсно віддали нам хоча б половину своїх систем протиракетної оборони, цього було б достатньо. Справа в тому, що треба розрізняти. У нас є система протиповітряної оборони, яка складається з радянських зразків озброєння, тобто їм по 40-50 років, а якщо не більше. Але ми частково пристосувалися, у нас є алгоритми і ми намагаємося нашою системою ППО збивати ракети. І вона частково працює фактично як система протиракетної оборони. Але її ефективність складає всього на всього 50%, трошки більше. Судячи з тієї кількості ракет, які були випущені – 83, і тих ракет, які були збиті, – 43. Питання у тому, що коли Росія зменшила ракетні обстріли України, ми знову зняли з порядку денного питання про закриття нашого неба. Зараз ця теме знову актуальна, сьомий місяць війни, а це питання досі не вирішили”, – наголосив експерт.

Водночас український журналіст Юрій Бутусов підкреслює, що Україні потрібно лобіювати «безпольотну зону», скоординувати на це громадську думку, акції протесту, зараз це буде особливо сильно чутно, тиск може спрацювати. Ні, нам не треба щоб замість нас воювали натівці – нам треба набагато більше систем протиповітряної оборони. У нас низька щильність систем ППО, тому побудувати надійну об’єктову оборону ми не маємо можливості. Саме тому атака силами в 150 повітряних цілей прорвала оборону в усіх містах.

Краіни НАТО нам дають новітні зенітно-ракетні системи NASAMS та IRIS-T. Але наразі заплановано загалом до 13 таких систем, причому поставки будуть йти повільно.

Але у нас нема часу чекати, нас треба посилення зараз. Настав час для США надати нам зенітно-ракетні системи Patriot та Avenger. На озброєнні армії США близько 500 систем Patriot, і ще близько 300 систем першої модифікації знаходиться на збереженні. Це далекобійні ракети, більш ефективні ніж радянські С-300. Вони нам потрібні, хоч старих модифікацій, бо нам треба зараз створити кільце ЗРС навколо ключових міст для боротьби з достатньо простими цілями – російськими бомбардувальниками, штурмовиками та крилатими ракетами. Все у це є у Америки, і США мають можливість поставити 10-20 Patriot хоча б передостанньої модифікації SM2 із складу ЗС США та ще 20-30 систем першої модифікації з баз зберігання після ремонту. Все це без будь-яких втрат боєздатності своєї армії. Patriot може вражати також балістичні ракети, тобто кілька таких комплексів могли б захистити хоча б ключові міста.

Також на озброєнні армії США знаходиться понад 1000 зенітно-ракетних систем малого радіусу діі Avenger. Це машини на шасі всюдихода Humvee, на яких змонтований модуль з ракетами Stinger та радаром управління вогнем. Наявність радару дозволяє різко збільшити ефективність Stinger та дозволяє гарантовано збивати цілі групи крилатих ракет та безпілотників. У США таких машин багато, і якщо наші друзі нас щиро співчувають, то краще за все це зробити передавши в ЗСУ як мінімум сто систем Avenger.

Ну і звичайно, ЗСУ гостро потребують постачання винищувачів F-16 з далекобійними ракетами AMRAAM та керованими бомбами JDAM, з підвіскою сучасних прицільних комплексів та комплексів РЕБ. Це дозволило б бити російську авіацію та завдавати удари по наземним цілям з безпечної відстані. Хоча б одна ескадрилья в 12-16 F-16 могла значно посилити безпольотну зону над Україною.

Дайте нас зброю закрити небо, ми збудуємо безпольотну зону самі.

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *