Загроза ядерної війни зараз стала найочевиднішою з часів закінчення холодної війни, говорить в інтерв’ю Washington Post Франц-Стефан Гаді, старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні.

«Ця подія поки що з низькою ймовірністю, але це найсерйозніший випадок ядерного напруження з 1980-х років. Це дуже небезпечна ситуація, і це має сприймати серйозно західні політики», — каже Гаді.

«З суто військової точки зору ядерна зброя не вирішить жодної з військових проблем Путіна. Змінити оперативну картину однією атакою недостатньо, і це також не залякає Україну і не змусить її поступитися своєю територією. Це викликає зворотний ефект, це подвоїть підтримку Заходу, і я думаю, що буде відповідь у США», — прогнозує Гаді.

Саме тому багато хто вважає, що Путін не здійснюватиме своїх погроз, пише Washington Post, цитуючи Бена Ходжеса, американського генерала у відставці: «Незважаючи на те, що Путін небезпечний, він не самогубець, і оточуючі його не самогубці теж».

Крім того, чиновники Пентагону заявили, що поки не бачили жодних дій Росії, які б спонукали Сполучені Штати до коригування своєї ядерної тактики.

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *