Глава адміністрації канцлера ФРН Олафа Шольца Вольфганг Шмідт порівняв очікування від постачання в Україну важких німецьких танків “Леопард-2” з очікуваннями від ракети “Фау-2” у Другу Світову війну, яку називали вундер-ваффієдо.

Таким чином він спробував пояснити, чому Німеччина досі ці танки Україні не постачає.

“Я назвав би це синдромом “Фау-2″, ніби ця чудо-зброя магічно призводить до того, що всі проблеми просто самі собою зникнуть”, – сказав Шмідт.

Танк «Леопард 2», за словами Шмідта, тепер вважається майже такою ж чудо-зброєю, яка може закінчити війну.

«Проте це не так», – сказав голова адміністрації Шольца.

Додамо, що Шмідт координує в адміністрації канцлера роботу спецслужб Німеччини.

Втім зазначимо: перебіг війни в Україні змінив ставлення політичного керівництва Німеччини до російської агресії та до президента Росії Володимира Путіна.

Про це заявив в інтерв’ю німецькому суспільному мовнику ZDF.

“Я думаю, спільне ставлення до цієї війни змінилося й у канцлера (федерального канцлера Олафа Шольца — ред.) до мене, і до нас, і у нас у всіх до канцлера. Я вважаю, що це — позитивний момент. Я б хотів, щоб ця тенденція залишилася. Мені здається, що канцлер з моменту того, як він став канцером, глибше опанував цю тему”, — зазначив гарант.

На думку Зеленського, Шольцу довелося заглиблюватись у військові питання.

“Мені здається, раніше він був фахівцем більше в політиці, фінансах, банківській справі, економіці, а не в тематиці війни. Мені здається, він побачив наслідки цієї війни”, — заявив президент.

Він додав, що президент Росії Володимир Путін говорить одне, а робить — зовсім інше.

“Ми говоримо не про публічні заяви російського керівництва. Ми говоримо про те, що він, вони обіцяють, щось особисто канцлеру, або особисто обіцяли Емманюелю Макрону. І у них були свої там якісь розмови, а потім все відбувалося не так”, — розповів політик.

Зеленський вважає, що через це Шольц перестав довіряти Путіну.

” Я знаю про це, і мені здається, що це питання довіри, і канцлер побачив, що довіряти президенту Росії… Це я роблю такі висновки, може це не так. Мені здається, він побачив, що довіряти президенту Росії не можна, і що Україна абсолютно права”, — зазначив президент.

Окрім того, нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав війну Путіна в Україні частиною хрестового походу Росії проти ліберальної демократії.

Про це він сказав у своїй промові у четвер, повідомляє агентство Reuters.

“Владімір Путін і його помічники дуже чітко дали зрозуміти одну річ: ця війна стосується не лише України. Вони вважають свою війну проти України частиною більшого хрестового походу, хрестового походу проти ліберальної демократії”, – сказав Шольц у виступі на саміті прогресивного управління в Берліні.

Він наголосив, що “ми продовжуватимемо нашу підтримку України стільки, скільки буде потрібно”.
У вівторок стало відомо, що Німеччина надасть Україні 16 самохідних артилерійських установок Zuzana в рамках спільного проєкту з Данією та Норвегією.

Днями Україна також отримала з Німеччини першу систему протиповітряної оборони IRIS-T. Постачання наступних трьох систем планується наступного року.

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *