Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров насмішив весь світ черговою божевільною заявою. Одіозний політик поскаржився на утиски росіян за кордоном і заявив, що росія не бачить сенсу зберігати дипломатичну присутність на Заході.

Про це очільник МЗС РФ заявив на зустрічі з випускниками вишів, вперше прийнятими на дипломатичну службу, пишуть пропагандистські ЗМІ.

«Немає сенсу та бажання зберігати колишню присутність у західних країнах. Наші люди працюють за умов, які важко назвати людськими. Їм створюють постійні проблеми та погрожують фізичною розправою. Головне — там немає роботи, відколи Європа вирішила закритися від нас і припинити будь-яку економічну співпрацю. Насильно милий не будеш», — цинічно сказав російський дипломат.

Російська дипломатія стала невіднятною частиною спецслужб та державної пропаганди. З цієї причини з Росією ніхто не хоче розмовляти у світі.

Через свою провальну дипломатичну політику Кремль дуже швидко опинився поміж країн-ізгоїв. Про це 24 каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.

Експерт зазначив, що наразі відбувається “класичний приклад того, як “стусанами під зад” виганяють російських дипломатів” зі світу.

Вони просто не є дипломатами. Вони шпигуни й просто пропагандисти. Власне, дипломатії у Росії немає, тож пан Лавров зараз практикується в іншій сфері. Це справді не жарт – дипломатичне відомство перестало існувати. Достатньо подивитися на “результати” діяльності МЗС,– пояснив Яковенко.

За його словами, у цій ситуації потрібно зважати на те, що дипломатія – це спосіб встановлювати “добрі стосунки”, а спосіб встановлювати “погані стосунки” – це армія.

“Щодо Лаврова можна подивитися на голосування в Генасамблеї ООН, коли практично всі країни підтримали засудження Росії. Тільки такі “серйозні” та “важливі” країни як КНДР, Сирія, Білорусь голосували “проти”. Вони або “в кишені” у Путіна, або є ізгоями. Ось такий результат”, – додав оглядач.

Своєю чергою розмовами про можливе застосування ядерної зброї президент Росії Володимир Путін намагається залякати західних союзників України. Саму ж ядерну зброю російський диктатор до останнього використовувати не збирається.

Такої думки дотримується американський фахівець із нерозповсюдження ядерної зброї з Інституту міжнародних відносин Міддлбері Джеффрі Льюїс. Його коментарі у своїй статті використав журналіст журналу Atlantic Урі Фрідман, який багато років вивчає ядерну загрозу.

“Російський президент захоче зрозуміти, чи зможе він отримати те, що хоче, “безкоштовно” – без застосування ядерної зброї”, – вважає Джеффрі Льюїс.

Він переконаний, що якщо Путін і вдасться до ядерної зброї, то це будуть не балістичні ракети, здатні знищувати цілі міста, а тактичні боєголовки, які менш руйнівні та призначені для ударів на полі бою. При цьому підготуватися до їхнього використання непомітно не вдасться, адже для транспортування доведеться залучити десятки тисяч солдатів.

“Навіть якби йшлося про незначну кількість таких озброєнь, рівень готовності був би підвищений у всіх ядерних військах Росії. Насамперед тому, що доведеться активізувати сили, які мають протистояти ймовірній відповіді США та НАТО на застосування бомби. Тобто справа не обмежиться складами й транспортом: підводні човни вийдуть у море, а ракетні комплекси покинуть бази”, – пояснює Джеффрі Льюїс.

Окрім того, на думку експерта, Путін і сам захоче повідомити світ, завуальовано чи цілком відверто, що він вдається до таких кроків.

Але, на думку Льюїса, при такому розкладі президент США Джо Байден та інші офіційні особи і публічно, і у приватному порядку посилатимуть росіянам дуже агресивні сигнали, щоб переконати їх не виводити конфлікт на ядерний рівень.

“Ядерні війська Росії постійно в якомусь русі. Інакше й бути не може, якщо країна в принципі має ядерну зброю. Але поки що я не бачив у Росії нічого, що можна було б охарактеризувати як щось незвичайне”, – підсумував американський експерт із нерозповсюдження ядерної зброї.

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *