Окупанти підтягнули на Луганщину багато техніки, активізували резерви частково мобілізованих та підірвали декілька мостів, попередив в ефірі телемарафону глава ОВА Сергій Гайдай.

Окупанти також зводять велику лінію для оборони:

“Дуже багато техніки вони підтягнули. Ми побачили, що мінують всі під’їзні дороги – до Сватова, до Кремінної. Деякі мости підірвали, у невеликих населених пунктах. Щоб унеможливити наступ ЗСУ. Будують величезну лінію для оборони (жартуючи, ми називаємо її лінією Маннергейма), вона з бетонними кубами, з траншеями. Тож все-таки вони встигають підготуватися, це буде непроста якась прогулянка. Кожен метр землі Луганщини дається дуже дорого для нас, для наших захисників… Але я впевнений, що деокупація буде продовжуватись”.

По звільнених територіях знову гатять танками, «Градами» та «Смерчами», підсумував очільник військової адміністрації. З місцевих лікарень та закладів освіти вивозять обладнання та оргтехніку.

Військовий експерт Олег Жданов прокоментував заяву керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирила Буданова щодо термінів закінчення війни. Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.ua.

Як зазначив Жданов, головний розвідник України знає точно більше, ніж ми і попередні його прогнози щодо ситуації на фронті справдилися.

“Варто повірити Буданову, що гаряча фаза війни може закінчитися влітку 2023 року. Але це саме гаряча фаза і вихід на кордони 1991 року. Але це не означає остаточного припинення війни”, – сказав експерт.

Водночас Жданов також наголосив, що наразі бачить тенденції до такого розвитку подій.

“Є для цього тенденції. Навіть якщо Іран дасть РФ ракети, навіть, якщо вони нам нашкодять. Це не вплине на стратегічний характер ведення бойових дій. Зиму ми переживемо, а чи буде спроможна Росія забезпечити бойові дії у тому темпі та відновити наступальний потенціал?”, – додав він.

На Донецькому напрямку жахлива екологічна ситуація. Російська армія не забирає тіла своїх загиблих “побратимів”.

Загарбники йдуть наступ просто таки по трупах вбитих солдатів.

За словами військового експерта, на Донецькому напрямку переважно діють приватні військові компанії. Здебільшого їх заповнюють ув’язненими, які підписали контракт.

“При чому умови там дуже жорсткі. Пам’ятаєте, навіть Прігожин, коли виступав перед зеками у тюрмі, говорив: “Хто захоче, той воюватиме разом з нами й отримуватиме за це гроші, а хто не захоче – того розстріляємо”, – відзначив Жданов. Тому відмовитися йти в наступ росіяни не можуть.

Вони не прибирають тіла своїх загиблих солдатів, вони йдуть просто по трупах. Єдине, що вони роблять, це розтягують тіла в яри, будь-які поглиблення заповнюються ними,– зауважив він.

За даними однієї з європейських екологічних організацій, в цих районах є загроза екологічної катастрофи. “Трупна отрута від тіл, що розкладаються, потрапляє у води, цей запах розноситься, тварини труїться вже цим розкладеним м’ясом. Там просто жахлива картина”, – наголосив Жданов.

Мало того, наші війська займатимуться ще й тим, що хлорним вапном посипають місця скупчення тіл, що гниють і розкладаються.

Ось в таких умовах там ідуть бойові дії. Вони просто оминають ці яри і йдуть у наступ на наші позиції. Якщо ми просуваємось трохи вперед на позиціях, бійці кажуть, що навіть не можна ступити крок у бік, адже кругом трупи. Так воює Росія,– підкреслив військовий експерт.

Він додає, що зараз до ПВК окрім зеків додали мобілізованих, тож укомплектування йде ким завгодно. Відомо, що мобілізовані з’явилися на всіх напрямках фронту.

“Середньостатистичні втрати підрозділів, укомплектованих мобілізованим, становлять понад 50% – у першому ж бойовому зіткненні. Люди взагалі не розуміють, що робити. Безперечно, для нас це добре. Це – війна. Ми знищуємо супротивника і намагаємося його прогнати з нашої землі всіма доступними на війні способами. Але для Росії – для них, як для людей – це, як на мене, вже на рівні трагедії”, – вважає Олег Жданов.

Натомість росіяни спокійно йдуть за повістками у військкомат і приїжджають на фронт. “Так, обурюються, що стара техніка, але при цьому йдуть у бій. Намагаються у ньому брати участь, саме намагаються”, – підсумував він.Post Views:
21

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *