Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган хоче провести спільну зустріч з володимиром путіним та Володимиром Зеленським у Туреччині. За його словами, це необхідно для радикального вирішення кризи.

Війна між росією та Україною має наслідки, які стосуються Туреччини та всього людства. Про це заявив президент Реджеп Таїп Ердоган,- передає Habertürk.

Усі були свідками того, що Туреччина докладала всіх зусиль, щоб не допустити війни, а потім завершити її миром. Враховуючи, що росія та Україна виробляють більше третини світового виробництва зерна, відправка українського зерна у світ через нашу країну є критично важливою подією для людства, – зазначив турецький лідер.

За його словами, нині влада Туреччини продовжує усі зусилля щодо перетворення збалансованого, мирного, орієнтованого на рішення у розумінні нашої країни на позитивні результати.

У Сочі я мав можливість детально обговорити з путіним відносини між двома країнами та українську війну. Ми їздили в Україну за участі генсека ООН для зустрічі із Зеленським. Наша мета – зібрати путіна та Зеленського в Туреччині для радикального вирішення кризи, – наголосив Ердоган.

В Офісі Президента заявили, що жодних перемовин про зустріч Володимира Зеленського та володимира путіна наразі не ведуть. Проте консультації щодо відновлення експорту зерна з ООН – досить інтенсивні. Про це розповів голова Офісу Президента Андрій Єрмак.

Президент багато говорив про нашу позицію щодо цього. Консультації щодо експорту українського зерна продовжуються – на рівні ООН, – зауважив Єрмак.

Російська Федерація має таке уявлення про мирні переговори – її представники приїхали, поклали на стіл ультиматум про повну капітуляцію України, і українська сторона має з цим погодитись.

Київ має іншу позицію – хоче проведення діалогу, під час якого будуть підшукувати взаємоприйнятні рішення, та буде проявлено повагу до суверенітету й територіальної цілісності нашої країни, розповів очільник українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба в одному із інтерв’ю.

За його словами, “коли Росія змінить свій підхід, перестане жити своїми фантазіями про те, що вони переможуть у цій війні – тоді подивимося, може виникнути вікно для переговорів”.

Міністр додав, що українська сторона зрозуміла, що з представниками РФ немає про що говорити, коли не змогла перевести мову ультиматуму в річище діалогу.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що наразі переговорний процес із Росією щодо припинення війни є невигідним як для України, так і для Європи, оскільки будь-яке тимчасове перемир’я означатиме продовження агресії з боку Російської Федерації в майбутньому.

Про це він розповів в інтерв’ю німецькому виданню.

Переговорний процес сьогодні зафіксує тимчасове перемир’я у війні, яка не буде завершена. Відповідно, Російська Федерація вважатиме це перемогою й далі претендуватиме на просування своєї експансіоністської політики. Тому перемир’я зараз означатиме лише наступний етап війни через певний час, – пояснив Подоляк.

У разі такого неповного завершення війни в Україну не ризикнуть повертатися багато наших громадян, не прийдуть інвестиції.

Це буде «сіра зона», яка наростає і яка постійно тиснутиме на Європу. Європа буде змушена постійно інвестувати сюди великі кошти, щоб якось підтримувати цю територію в життєздатному стані. Це невигідно Європі у середньостроковій і довгостроковій перспективі, – вважає радник керівника ОП.

Німеччині та іншим країнам ЄС переговори також невигідні, оскільки це спровокує Росію на більш зухвалу поведінку в економічному, політичному, дипломатичному плані.

В Україні через війну суттєво знижується якість життя, і у Європі також спостерігатиметься певне погіршення.Але це плата за таку інтенсивну війну, якої не було з часів Другої світової. І цю війну потрібно правильно закінчити. Але починати розмови щодо переговорів з державою-агресором можна буде лише тоді, коли відбудеться крах останньої надії РФ дотиснути Україну військовим шляхом.

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *