Кулеба розповів, на якій стадії процес визнання США Росії країною-терористкою. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що процес визнання Сполученими Штатами Росію країною-терористкою перебуває на “просунутій стадії”. Про це голова МЗС сказав в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Кулеба повідомив, що це питання вперше він порушив на початку повномасштабної війни у спілкуванні з державним секретарем США Ентоні Блінкеном.

За словами міністра, “дуже послідовно і принципово” цю тезу просуває керівник Офісу президента Андрій Єрмак і сам президент Володимир Зеленський.

Ми надаємо інформацію, факти, документи, щоб добитися цього рішення. Вже і Конгрес США підключився до цієї боротьби. На жаль це рішення ще не ухвалене, але воно перебуває на просунутій стадії, рухаєтья в цей бік державний департамент. Я розумію, чому адміністрація Байдена має провести ще певні додаткові дискусії перед тим, як ухвалювати це рішення. Але я думаю, що це була б найбільш природна і легітимна реакція Сполучених Штатів на поведінку РФ, – зазначив очільник МЗС.

Зазначимо, що МЗС активно працює над підготовкою другого саміту Міжнародної Кримської платформи, який має відбутися на 23 серпня, та щодня отримує підтвердження від країн-партнерів про участь у цьому форумі. Про це повідомив  міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Зарано розкривати всі карти, ми в процесі. Але можу сказати, що нові підтвердження від країн про те, що вони приєднаються до саміту, надходять щодня, – зауважив глава МЗС.

Найважливішим є факт проведення саміту Кримської платформи, навіть в онлайн-форматі в умовах війни.

Сигнал, який ми надсилаємо світові проведенням цього саміту, дуже простий: за будь-яких обставин, Україна ніколи, за жодних умов, не забуде про жодну свою окуповану територію, зокрема про Крим, – резюмував Кулеба.

До того ж Кулеба прокоментував ядерний шантаж РФ, зокрема щодо Запорізької АЕС.

Ядерний шантаж – це табу у міжнародних відносинах. Але РФ вдається до нього через страх втратити окуповані території.

Ядерний шантаж – це табу у міжнародних відносинах. Лише країни-парії (країни, яких цураються у світі. – Ред.) вдаються до нього. Тому те, що Росія починає апелювати до ядерного шантажу так утаємничено, це свідчить лише про одне – про їхній стан власне відчаю і розуміння того, що вже доводиться навіть погрожувати ядерною катастрофою для того, щоб стримати Україну та її партнерів у планах щодо звільнення України від окупанта, – зазначив міністр.

Кулеба пояснив, що ООН готова вживати заходів у цій ситуації, проте треба розуміти, що її мандат є доволі обмеженим.

Але, менше з тим, всі механізми, які можна задіяти, ми допоможемо Організації Об’єднаних Націй задіяти для стабілізації ситуації. Утім для всіх очевидно, що єдиний спосіб гарантувати ядерну безпеку на Запорізькій атомній електростанції – це щоб Росія просто звідти вийшла, – сказав очільник МЗС.

За його словами, доки окупанти перебуватимуть на ЗАЕС, доти там буде джерело загрози.

Росія використовує захоплену Запорізьку атомну електростанцію біля Енергодара, яку вона окупувала ще 4 березня, для ядерного шантажу. Також президент “Енергоатому” підтвердив і замінування об’єктів на ЗАЕС.

Що стосується реакторних установок, вони контролюються сьогодні українським персоналом і у нас немає інформації, що там є якісь мінування цих об’єктів, але вони можуть це зробити у будь-який час, повідомив Президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

Так, за словами Котіна, ситуація на ЗАЕС значно погіршилася за останні  дні. 

Окупанти обстріляли станцію і близьку до станції територію, після чого були пошкоджені більшість ліній, якими вона була зв’язана з українською енергосистемою, і це призвело до того, що зараз станція працює і з’єднана з українською системою лише тільки через одну лінію зв’язку. Це дуже небезпечно. Якщо і ця лінія буде пошкоджена, то станція буде фактично виходити у режим блекауту і переходити на охолодження реактивних зон за рахунок живлення через дизельні генератори. Ситуація дуже небезпечна, – зазначив він.

Джарело

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *