Не маючи значних успіхів на півдні та сході України, російські війська можуть знову сконцентрувати основний удар на українській столиці. Тож найближчим часом вони можуть повторити спробу наступу на Київ.

Про це розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

“Противник може вдатися до операції насамперед із Республіки Білорусь”, — сказав Громов.

З його слів, ЗС РФ можуть спробувати наступати на українську столицю з території Чорнобильської зони, а також із Чернігівської області.

Причин, які можуть мотивувати російських окупантів на новий наступ, кілька. Одна з них — провали та втрати російської армії на південному та східному напрямках.

У цьому випадку одним із варіантів переломити ситуацію на свою користь, на думку Громова, є повалення конституційного устрою України шляхом захоплення Києва та ліквідації військово-політичного керівництва.

Попри це, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу наголосив, що українські війська готові до такого розвитку подій.

Водночас, варто зазначити, що у Білорусі представники збройних сил, а також силових структур РФ та РБ проводять системну підготовку до ескалації.

Офіцери російської армії беруть участь в оцінці бойової готовності військових частин у Гродненській, Гомельській та Брестській областях Білорусі.

Громов зазначив, що в країні продовжуються потайні переміщення особового складу, техніки та військові маневри. Водночас, представники режиму диктатора Олександра Лукашенка публічно говорять про відсутність намірів нападати на Україну.

“Проводяться постійні зустрічі військово-політичного керівництва із представниками трудових колективів, на яких формують образ ворога з необхідністю проведення “превентивних дій” проти України та НАТО”, — сказав Громов.

Тим часом білоруський диктатор Олександр Лукашенко продовжує допомагати РФ у війні проти України – нещодавно до Криму з території Білорусі прибув черговий ешелон із боєприпасами для окупантів.

“Керівництво республіки Білорусь продовжує надавати допомогу Російської Федерації для здійснення військової агресії на території України. За наявною інформацією, черговий ешелон із озброєнням, військовою технікою та боєприпасами прибув із Гомеля на тимчасово окуповану територію АР Крим”, – йдеться в повідомленні Генштабу.

Проте у Генштабі зазначили, що наразі на кордоні України з Білоруссю – на Волинському та Поліському напрямках – ситуація без істотних змін. Та військовий експерт Сет Кропсі заявив, що загроза більшого залучення Білорусі до війни в Україні зростає.

З його слів, хоча збройні сили Лукашенка досить слабкі, їхня активна участь у війні сприятиме ескалації та загрозі прямого конфлікту між НАТО і РФ. Білоруський диктатор Лукашенко уже надає Путіну підтримку, дозволяючи російській армії використовувати свої території та склади.

Кропсі пропонує два варіанти цієї стратегії.

По-перше, Захід має дати Білорусі чітке дипломатичне попередження про військову відповідь НАТО в разі її прямого втручання у війну.

По-друге, Лукашенку треба запропонувати можливість “відступу” ― відмовитися від підтримки Путіна і взамін отримати від Заходу захист.

Проте наразі таких пропозицій немає, до того ж як і до Лукашенка, так і Білорусі в цілому в Заходу досить насторожена позиція. Проте, якщо самопроголошений президент таки вирішить піти на поводу у кремлівського диктатора, реакція буде жорсткою і найімовірніше існування самого режиму в країні залишиться під питанням.

Водночас ЗСУ у будь-якому випадку будуть готові прийняти удар і не пропустити війська ворога на свою Україну. В той же час життя білоруських військових опинилося в руках Лукашенка.

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *